A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області

19 травня, субота День Європи в Україні

Дата: 03.05.2018 10:19
Кількість переглядів: 233

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

 В 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня. 

 Пропонуємо навчальним закладам області до 20 травня 2018 р. провести заходи до Дня Європи.

Інформаційні матеріали та методичні рекомендації що до святкування Дня Європи можна знайти на сайті КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» (http://oipopp.ed-sp.net/) у рубриці: «Центр економічної освіти та євроінтеграції». До дня Європи.


« повернутися

Вхід для адміністратора