A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області

Роз’яснення про викладання курсу за вибором «Фінансова грамотність» у 2019-2020 н.р

Дата: 06.09.2019 12:19
Кількість переглядів: 1838

   Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від  01. 07. 2019 р. № 1/11-5966 з метою підсилення  економічної компетентності можна використовувати і реалізувати завдання курсів за вибором, перелік яких розміщено на офіційному сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за посиланням:https://drive.google.com/file/d/0B3m2TqBM0APKcmo1Rm84dkh0NWc/view , «Список навчальних програм, підручників та посібників для закладів загальної середньої освіти, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України або схвалення для використання в закладах загальної середньої освіти».  Даний перелік  включає додаткове навчально-методичне забезпечення. Провідним залишається оновлений курс «Фінансова грамотність». Вивчення курсу «Фінансова грамотність» є актуальним так, як в останні десятиліття спостерігається низький рівень фінансової грамотності населення. А підприємництво і фінансова грамотність є основними компетентностями учня.

Навчальна програма курсу за вибором «Фінансова грамотність» для учнів 10, 11 класів оновлена і відкоригована за результатами експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально виховний процес навчальних закладів» на 2012 - 2019 роки» та апробації навчально методичного забезпечення, що було розроблене під час упровадження курсу протягом 2012- 2019 рр. Програму розроблено з урахуванням Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1392) та відповідно до положень «Концепції Нової української школи» (2016 р.)

Сьогодні є пріоритетним формувати знання про фінанси українського суспільства, розвивати ключові підприємницькі  та фінансові компетентності. Питання фінансової грамотності   проходить наскрізною змістовою лінією через усі навчальні програми для закладів загальної середньої освіти, але забезпечити якісну фінансово-економічну освіту можливо за допомогою профільного курсу. Курс «Фінансова грамотність» сприятиме реалізації цієї компетентності, зазначеної у новому Законі України «Про освіту».

Програму курсу «Фінансова грамотність» можна викладати за рахунок як варіативної складової навчальних планів, так і під час проведення факультативних занять та гурткової  роботи для забезпечення пізнавальних і освітніх потреб старшокласників незалежно від обраного профілю навчання й стати актуальним для учнів основної школи.

За рішенням адміністрації закладу загальної середньої освіти викладання курсу може здійснюватись у 10, 11 класах відповідно до програми Смовженко Т.С., Кузнєцова А.Я. Школи гуманітарного спрямування  можуть обирати програму на 35 годин (1 година у два тижні, або 0,5 годин кожного тижня). Заклади загальної середньої освіти суспільного спрямування працюють за програмою 105 годин (3 години кожного тижня).

Вивчення даного курсу можна почати і у 9 класі, а одинадцятикласників  не перевантажувати ще додатковим курсом так, як це вже випускний клас, важкі випробування ЗНО, вибір майбутньої професії, вступ до вищих навчальних закладів. Не заперечуємо, що будь-який досвід безцінний. Одинадцятикласники володіють уже фінансовими знаннями з попередніх курсів, тому ми  радимо  намагатися отримувати  знання самостійно, методом проб і помилок, це багато чому їх навчить і в кінці кінців, вони поєднають теорію з практикою і зможуть стати фінансово незалежними, тобто отримають саме те, до чого прагне будь-яка розсудлива людина.

Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» створено 2019 року спільними зусиллями МОН, Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору», ДВНЗ «Університет банківської справи» та низки експертів. Матеріали можна отримати на сайті МОН України. Навчальні матеріали дозволять учням дізнатись про сучасну фінансову систему, навчитись ефективно управляти власними фінансами та відповідально користуватись фінансовими послугами. Окремі блоки присвячено основним правам споживачів фінансових послуг, правилам безпечної роботи з платіжними картками, криптовалютам, електронним грошам, платіжним інтернет-інструментам.

Друковані матеріали чекаємо найближчим часом.

Кожний з нас хоче досягти успіху у житті та бути заможною людиною. Шкода, що не у всіх це виходить! Для досягнення успіху часто не вистачає фінансової грамотності. Від фінансової грамотності населення залежить як добробут домогосподарств, так і  економічний успіх країни. Та  впершу чергу фінансова грамотність потрібна кожній людині, щоб ефективно користуватися грошима й швидко досягати нових рівнів матеріального добробуту. 

За матеріалами ЧОІПОПП


« повернутися

Вхід для адміністратора