A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області

Якщо вчитель не зміниться, НУШ не буде, - заступник міністра

Дата: 10.09.2018 13:42
Кількість переглядів: 282

     Учитель є основною людиною в Новій українській школі. На цьому наголосив заступник міністра освіти Павло Хобзей в інтерв'ю Громадському, відповідаючи на запитання готовності шкіл до запуску реформи «Нова українська школа».

 

     «Для мене головний чинник — це там, де підготовлені вчителі. Адже вчитель — це основна людина в «Новій українській школі». Я завжди казав: якщо вчитель не зміниться, то й «Нової української школи» не буде», - сказав заступник міністра.

     За його словами, в усіх регіонах відбулось навчання вчителів перших класів.

     «Ми запроваджуємо десь від жовтня наставництво — викладачі, тренери, які навчали вчителів, зможуть відвідати школу і подивитися наскільки вчитель зрозумів суть цієї школи. Тому що загальні форми — перестановка парт або ранкові зустрічі на килимку — це теж повинно бути, але основні зміни — це ставлення вчителя до дітей. Це партнерство, невидиме лідерство, коли діти через діяльність, а не послух розвиваються, коли висловлюють власні думки, і коли вчитель правильно скеровує дитину. Я думаю, що це зроблять. Можливо, не всі вчителі з 1 вересня, адже поміняти підходи, які були 20 років твого вчителювання не так просто», - підкреслив Хобзей.

     Він також нагадав, що перед тим, як запустити реформу «Нова українська школа», Міністерство освіти пілотувало її на 100 школах у всіх регіонах України.

     «Пілот дав переконання, що ми на правильному шляху. Я хочу уточнити, що пілотні школи — це не середньостатистичні школи. Ми відібрали кращі школи, кращих учителів. Отож, так легко в усіх школах не піде. У пілотних школах теж виникали труднощі. Але підтримка була набагато більшою, адже їх було 100, а тепер маємо 16 тисяч. Спроможності і на рівні області, і на рівні міністерства, звичайно, не безкінечні», - сказав заступник міністра.

     Він повідомив, що основними плюсами цього експерименту є те, що діти хочуть ходити до школи, їм не відбили охоту від навчання і вони розкуті.

     «Є такий приклад. Не називатиму регіон, я там був цього місяця. Заходжу до вчительки. Кажу, ну як, готові до 1 вересня, до «Нової української школи»? А вона відповідає із сумом: я люблю, коли тиша, коли є порядок, коли всі слухають, всі рівно сидять. І вона розуміє, що цього всього вже не буде. Але людина звикла. У цьому ніби хаосі, в якому все відбувається, діти проявляють себе. Нам важливо, щоб діти себе виражали. Ясно, що вчитель повинен скеровувати, але не пригнічувати, не вимагати повторень і всіх цих нудних речей, а надто коли йдеться про 6-річних дітей», - наголосив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

     Інформує osvita.ua


« повернутися

Вхід для адміністратора