A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Дата: 02.09.2019 14:31
Кількість переглядів: 268

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що відбувається у кілька етапів. Цей механізм допоможе кожному талановитому вчителю – чи з сільської місцевості, чи з міста, чи з містечка – проявити себе та отримати більші можливості для розвитку і самореалізації.

Кожен учасник зможе пройти незалежне оцінювання – його успішне завершення підтверджуватиме сертифікат. Він засвідчуватиме найвищий професійний рівень педагога, а також дасть можливість зарахувати сертифікацію замість атестації з підвищенням на 1 кваліфікаційну категорію та впродовж 3 років отримувати 20% надбавки до зарплати.

Одна з головних засад сертифікації – добровільність. Її мета – виявлення та стимулювання вчителів з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

2019 року проходить пілотний проект сертифікації, у якому зможуть взяти участь до 1 000 вчителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН визначило максимальний, однак НЕ обов'язковий, обсяг заяв, що можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Етапи сертифікації:

 1. експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи
 2. самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності (е-портфоліо)
 3. оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування

Основні засади сертифікації:

 • Добровільність
 • Роботу вчителів оцінюють освітяни, а не чиновники
 • Непроходження сертифікації не несе жодних наслідків

Основні терміни сертифікації (2019 рік):

 • Реєстрація – з 15 січня до 1 лютого включно
 • Вивчення практичного досвіду роботи педагога – лютий-травень, вересень-жовтень
 • Завантаження е-портфоліо – до 1 липня
 • Незалежне тестування – жовтень-листопад
 • Визначення результатів – листопад-грудень

Сертифікація педагогічних працівників

Реєстрація: https://zno.testportal.com.ua/teachers/registration?fbclid=IwAR1IoJrl1ln_5LHX5VZHbnCoj65F8bzM451vZ0vfTZ1iq7qtYDOKPPG0nF8


 

Процедура реєстрації | Український центр оцінювання якості освітиhttp://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi/?fbclid=IwAR1-l4CsW6kDBh

Постанова КМУ від 27 грудня 2018 р. № 1190 "Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників"

Наказ МОН від 29 грудня 2018 р. №1486 Про встановлення строків подання реєстраційних документів педагогічними працівниками, які бажають пройти сертифікацію у 2019 році

Лист МОН Про добровільність сертифікації педагогічних працівників

Наказ Мінсоцполітики від 10 серпня 2018 р. № 1143 Про затвердження професійного стандарту "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти"

Наказ МОН від 14 січня 2019 р. № 33 "Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи" 

ЧЕРКАСЬКИЙ ОСВІТЯНСЬКИЙ ПОРТАЛ


« повернутися

Вхід для адміністратора