A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області

Фізична культура, основи здоров'я

2022-2023 навчальний рік

Методичні рекомендації щодо викладання фізичної культури у 2022/23 навчальному році

Методичні рекомендації щодо викладання  у 2022/23 навчальному році

Соціальна і здоров'язбережувальна освітня галузь

Етика і предмети морального спрямування

Фізична культура


Про проведення освітнього марафону практик для вчителів фізичної культури Лист ІМЗО № 22.1/10-720 від 08.06.22 року

 Інструкції з охорони праці на уроках фізкультури в спортзалі

Вчитель фізичної культури повинен використовувати інструкції з охорони праці і техніки безпеки на уроках фізкультури в спортзалі школи або на спортивному майданчику з метою безпечного проведення занять, в залежності від навчальної програми і видів роботи.

З метою допомоги вчителеві фізичного виховання розроблені інструкції з охорони праці для вчителів фізкультури, а також для учнів, які займаються на уроках фізичної культури футболом, баскетболом, волейболом, гімнастикою та легкою атлетикою.

Вчитель фізичного виховання повинен знати інструкції з техніки безпеки на уроках фізкультури і вміти вчастно застосувати їх в спортзалі школи, вчасно надавати першу долікарську допомогу при травмуванні учнів під час занять. При використанні вчителем фізичного виховання комп'ютера і принтера в роботі, необхідно дотримуватися вимог і правил відповідної інструкції.

Представлені інструкції з охорони праці і техніки безпеки розроблені для загальноосвітніх навчальних закладів і застосовуються вчителем фізичної культури як у спортивній залі, так і на спортивному майданчику з метою збереження здоров'я школярів.

Інструкції по охороні праці для вчителя фізкультури

Вчитель фізкультури на спортивному майданчику, в спортивному або гімнастичному залі повинен перед початком зайнять перевірити кріплення спортивного устаткування, стійкість спортивних снарядів, справність спортивного інвентарю. Спортивні снаряди і інвентар не повинні захаращувати проходи і виходи спортивної зали. Під час уроків фізкультури необхідно суворо дотримуватись правил охорони праці і техніки безпеки в спортзілі, правил страховки дітей.

Вчитель фізкультури повинен мати навички надання першої допомоги, знати порядок дій при виникненні пожежі або іншої надзвичайної ситуації і евакуації, а також ознайомити учнів школи з вимогами охорони праці і місцем зберігання первинних засобів пожежогасіння.

Інструкції
з охорони праці для учнів на уроках фізкультури

На уроках фізкультури в школі учні зобов'язані уважно прослуховувати інструктаж вчителя, виконувати вправи на спортивних снарядах тільки по команді учителя і відповідно до правил техніки безпеки. Заборонено відволікатись, штовхатись, заважати іншим дітям виконувати вправи. Потрібно дуже уважно слухати пояснення і вказівки вчителя. При поломці спортивного снаряда або інвентарю, травмуванні негайно повідомити учителя фізичної культури.

До виконання фізичних вправ та активних спортивних ігор вчителем допускаються тільки ті учні, які пройшли медичний огляд і не мають медичних протипоказань. Учитель має бути уважним до фізичного самопочуття учнів впродовж усього уроку чи заняття і при погіршенні здоров'я школяра або отриманні їм травми під час активних ігор терміново звернутися до медичної сестри загальноосвітнього навчального закладу.

Розроблено перелік спортивного обладнання для шкіл
Перелік обладнання розроблений відповідно до навчальних програм з фізичної культури

Наказ МОН 02.08.2005  N 458.Про затвердження Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту

Наказ МОЗ 16.08.2010  N 682 Про удосконалення медичного обслуговування  учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Вхід для адміністратора