A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Городищенської міської ради Черкаської області

Військовий облік

Військовий облік

Кого можна забронювати?

До працівників висувається державою ряд вимог, при відповідності яким особа може бути заброньованою.

По-перше, бронюванню підлягають лише військовозобов'язані особи. Наприклад, чоловік, який виключений із військового обліку у зв'язку із непридатністю, не може вважатись військовозобов'язаним. Подібно до цього, такими не є жінки, які не перебувають на військовому обліку. Такі критерії для бронювання видаються логічними, адже особи, які не є військовозобов'язаними не будуть мобілізовані, а тому відсутня потреба у їх бронюванні.

По-друге, до бронювання допускаються лише наймані працівники. Так, на сьогодні, механізм бронювання не допускає бронювати фізичних осіб-підприємців. Тому, забронювати вдасться лише осіб, які працюють у компанії на підставі трудового договору або контракту.

По-третє, забронювати зможуть лише осіб, які раніше проходили військову службу. Про таке йдеться мова в окремих листах Міноборони, яке обґрунтовувало відмову від погодження списків на бронювання з цієї підстави. Втім, офіційного рішення Міноборони щодо такого критерію наразі не опубліковано.

По-четверте, не погоджуються для бронювання також ті військовозобов'язані, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності. Такий критерій був сформований Міноборони у листі від 11 березня 2022 року № 220/1469. Так, забронювати не вдасться осіб, які мають певні ракетні, артилерійські, танкові, радіотехнічні, мінні та протимінні чи інші спеціальності.

Конкретну військово-облікову спеціальність, яку присвоєно працівнику, слід шукати у військовому квитку. При цьому, в з'ясуванні під яким номером обліковується спеціальність працівника або в розшифруванні її номеру допоможе Перелік військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, затверджений наказом Міноборони від 7 вересня 2020 року №317.

По-п'яте, як слідує із листа Мінекономіки від 08 березня 2022 року № 2714-20/9420-03 (далі - "Лист Мінекономіки"), особи, які мають відстрочку від призову на час мобілізації та воєнний час також не можуть бути заброньовані. Таким чином запобігається задвоєння відстрочки, наприклад, одночасно на підставах бронювання та за медичними показаннями.

Ведення військового обліку на підприємстві

Військовий облік та бронювання військовозобов'язаних і призовників в державних установах, на підприємствах, організаціях

Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних

Здійснення військового обліку в Україні. Процедури і особливості

Військовий облік та бронювання військовозобов'язаних і призовників в державних установах, на підприємствах, організаціях, установах

 

Вхід для адміністратора